Jeta e egër në Tokë/ Pubikohen fotot mahnitëse që tregojnë diversitetin e pasur të planetit

CNN ka publikuar disa foto mahnitëse në konkursin e fotografit të jetës së egër të vitit , duke përfshirë imazhet e një rrëqebulli Iberik të përshtatur në një derë, cheetahs që notojnë në një lumë të tërbuar.

Uno

Ekspertët e industrisë përzgjodhën midis 50,000 paraqitjeve nga fotografët në 95 vende, duke gjykuar për “kreativitet, origjinalitet dhe përsosmëri teknike”, sipas njoftimit për shtyp.

Tree

“Këto imazhe të jashtëzakonshme tregojnë diversitetin e pasur të jetës në Tokë dhe ndezin kureshtje dhe çudi,” tha Doug Gurr, drejtor i Muzeut të Historisë Natyrore, në njoftimin për shtyp.

Kuatro

Cink

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.