“Jeta e një vajze u ndërpre në mes nga një vrasje mizore”/ Albin Kurti në ceremoninë e varrimit të 18-vjeçares: Duhet dënim i merituar

Sot i është dhënë lamtumira e fundit, Marigona Osmanit, 18-vjecarja e cila u vra nga burri i saj, Dardan Krivaqa. Ky i fundit u arrestua sot nga policia.

Në varrimin e saj, ishte i pranishëm edhe kryeministri Albin Kurti, i cili ka deklaruar se sot të gjithë kanë shumë pikëllim e zemërim.

Ai ka thënë se jeta e një vajze 18-vjeçare u shua me një vrasje mizore dhe që ajo të prehet në paqe duhet të bëhet drejtësi.

“Jeta e një vajze të re është këputur nga një vrasje mizore. I dyshuari për vrasjen është arrestuar dhe duhet të ketë gjykim të drejtë dhe dënim të merituar.

Bëhet fjalë për një të dyshuar që ka precedentë penal edhe për vepra tjera. Kjo tregon se sa shumë punë tjera kemi përpara që ta drejtojmë sistemin e drejtësisë. Qeveria jonë prej fillimit ka marrë iniciativën për infrastrukturë ligjore që kurrë të mos përsëriten këto raste”, ka thënë ai.

Kurti ka thënë se është shtuar numri i grave e i vajzave që kanë raportuar për dhunë në familje.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.