“Jeta është një rrugëtim!”- Kryeministri Rama uron Papa Françeskun në 85-vjetorin e lindjes

Kryeministri Edi Rama ka uruar ditën e sotme Papa Françeskun në 85-vjetorin e lindjes së tij.

edi rama

Urimin kryeministri ka zgjedhur ta bëj përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku ka shpërndarë dhe nëj foto me Atin e Shenjtë, gjatë takimit që ai pati disa ditë më parë me të në Selinë e Shenjtë.

Në mbishkrimin e fotos kryeministstri shkruan: “Edhe100! Jeta është një rrugëtim – Papa Françesku”.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.