“Jeta jonë e lumtur ka mbaruar”, civilët në Lviv po përballen me konflikt të përshkallëzuar

jeta jone e lumtur ka mbaruar civilet ne lviv po perballen me konflikt te pershkallezuar
jeta jone e lumtur ka mbaruar civilet ne lviv po perballen me konflikt te pershkallezuar

23:51 19/04/2022

Marta Kopan, së cilës iu desh që të arratisej nga Kievi sëbashku me bashkëshortin dhe 2 fëmijët e saj teksa ishte ishte shtatzënë tregon se jeta e lumtur e familjes së saj ka përfundur ditën që Rusia nisi sulmin në Ukrainë, më 24 Shkurt.

“Jeta jonë e lumtur mbaroi më 24 Shkurt”, thotë Kopan.

Ata janë mes rreth 500,000 të tjerëve që ikën në Lviv.

Qyteti është në pjesën perëndimore të Ukrainës dhe ka qenë kryesisht i padëmtuar gjatë konfliktit, derisa u godit nga raketa ditën e djeshme duke sjellë si pasojë vdekjet e para të civilëve.

Ndërkohë, Olha Salivonchuk jeton në Lviv dhe ka çantat e shpinës të përgatitura nëse duhet të largohet.

“Herët në mëngjes, bashkëshorti  im më zgjon me fjalët ‘ka filluar’”, thotë ajo./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts