Jeta në nëntokë, muzikë e violinë, si qetësohen “shpirtrat e trazuar” në kohë lufte në Ukrainë (VIDEO)

jeta ne nentoke muzike e violine si qetesohen shpirtrat e trazuar ne kohe lufte ne ukraine video
jeta ne nentoke muzike e violine si qetesohen shpirtrat e trazuar ne kohe lufte ne ukraine video

Me luftën në sipërfaqe, nëntoka është kthyer në strehën e mijëra qytetarëve ukrainas. Trishtimi i tyre është stampuar në fytyrë e për të qetësuar shpirtin, shpesh nëntokën e sigurt, janë zhvilluar aktivitete të shumta.

Së fundmi, mediat kanë publikuar se si një vajzë, interpreton për banorët me violinë. E njëjta gjë, ndodh edhe me një vogëlushe, që me zërin e saj të ëmbël interpreton plot profesionalizëm për të strehuarit në nëntokë.

Vlen të përmendet se situate është ende e tensionuar në Ukrainë. Rusët, po provojnë të gjitha mëyrat që të pushtojnë sa më shumë qytete në Ukrainë, por po përballen me rezistencën e fortë të ushtarëve vendas dhe banorëve që janë bashkuar me ta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts