Jill Biden me libër komik biografik

08:20 31/03/2021

Zonja e ParĂ« amerikane Jill Biden do tĂ« marrĂ« librin e saj komik biografik, duke i’u bashkuar zĂ«vendĂ«s-Presidentit tĂ« SHBA-sĂ« Kamala Harris, murgeshĂ«s NĂ«nĂ« Tereza dhe yllit Dolly Parton nĂ« seritĂ« komike tĂ« Tidal Wave “Forca FemĂ«rore”.

Biden, e cila prej kohësh është edukatore për familjet ushtarake, kolegjet e komunitetit dhe arsimin e grave, është shtesa më e fundit në serinë komike biografike, kushtuar grave frymëzuese.

Edukatorja 69-vjeçare do tĂ« jetĂ« subjekt i 22 faqeve “Forca FemĂ«rore: Jill Biden”, botim qĂ« do tĂ« dalĂ« i printuar dhe online nĂ« 7 Prill.

Subjektet e mëparshme përfshijnë gjithashtu ish-Zonjën e Parë të SHBA Michelle Obama, këngëtaren Cher dhe aktoren Betty White.

“Ne besojmĂ« se Ă«shtĂ« e rĂ«ndĂ«sishme pĂ«r lexuesit tĂ« kenĂ« modele frymĂ«zuese, pĂ«r tĂ« mĂ«suar rreth individĂ«ve tĂ« jashtĂ«zakonshĂ«m qĂ« kanĂ« kapĂ«rcyer sfidat pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« njĂ« ndryshim nĂ« botĂ«,” tha Tidal Wave Comics nĂ« njĂ« deklaratĂ«./tvklan.al

TĂ« ngjashme

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *