Jill Biden shkruan një libër për fëmijë me macen e Shtëpisë së Bardhë

jill biden shkruan nje liber per femije me macen e shtepise se bardhe
jill biden shkruan nje liber per femije me macen e shtepise se bardhe

Jill Biden ka shkruar një libër të ri për fëmijë me macen e Shtëpisë së Bardhë. Libri titullohet “Willow the White House Cat” dhe do të dalë pas pak muajsh.

Zonja e Parë e SHBA-së ka bashkëpunuar me autoren e vlerësuar me çmime të librave për fëmijë, Alyssa Satin Capuccili, ndërsa ilustrimet janë realizuar nga Kate Berubi.

Libri tregon historinë e racës tabby, Willow e cila filloi në një fermë në Pensilvani dhe përshtatjen e saj në shtëpinë e saj të re në 1600 Pennsylvania Avenue, Shtëpia e Bardhë.

“Ndërsa Willow endet nga dhoma në dhomë, duke eksploruar historinë e shtëpisë së saj të re, ajo shpejt mëson për të gjithë njerëzit e jashtëzakonshëm që e bëjnë Shtëpinë e Popullit të funksionojë,” tha Jill Biden në njoftimin e botuesit.

“Duke bërë shumë miq të rinj gjatë rrugës, udhëtimi i Willow i jep botës një vështrim në të gjitha aspektet e adresës më të famshme të Amerikës, përmes syve të saj.”

Macja hyri në jetën e Biden kur Zonja e Parë po fliste në një fermë në Pensilvani gjatë fushatës presidenciale 2020. Ajo u emërua sipas vendlindjes së Biden, Willow Grove, Pensilvani.

Sipas ABC News, libri “Willow the White House Cat” do të dalë në librari në qershor dhe të ardhurat nga shitjet do të dhurohen për bamirësitë e qenve ushtarakë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts