Jo më kot quhet “Njeriu i rekordeve”, Ronaldo hyn në histori të Premier Ligës. Ja motivi

Debutimi i dytë i Kristiano Ronaldos me fanellën e Mançester Junajtid shkoi ashtu siç pritej ku sulmuesi nuk i zhgënjeu tifozët e “djajve” duke shënuar një dopietë.

ronaldo rekord

Goli i dytë u realizua në pjesën e dytë nga Ronaldo, ku përveç se goli i avantazhi ky ishte një gol që e futi në histori të Premier Ligës yllin portugez.

CR7 bëhet lojtari më i vjetër (36 vjeç e 218 ditë)  që shënon dygolësh në Premier Ligë duke thyer rekordin e Graham Aleksandër që shënonte dopietë me Bernlejn në vitin 2010 kur ishte 38 vjeç dhe 182 ditë.

Jo më kot ylli portugez quhet ndryshe “Njeriu i Rekordeve” pasi shumë prej germave të arta të historisë së futbollit mbajnë emrin e tij.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.