Jo në Turqi dhe as në Angli, finalja e Champions-it do të zhvillohet me tifozë në stadiumin…


Tashmë është zyrtare, finalja e madhe e Champions-it në 29 maj midis Mançester Sitit dhe Çelsit do të zhvillohet në stadiumin e skuadrës së Portos, “Do Dragao”.

siti celsi

Kjo sfidë do të luhet me praninë e spektatorëve, nga ku maksimumi i tifozëve do të jetë 6 mijë veta.

Finalja ishte e programuar për tu zhvilluar në stadiumin “Ataturk” të Stambollit ose në “Wembley”, por së fundmi UEFA ka vendosur për të zhvilluar ndeshjen finale në stadiumin “Do Dragao”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.