Jo vetëm në historinë e Shqipërisë, por dhe të klubit ku luan. Myrto Uzuni bëhet lojtari i parë që…


Myrto Uzuni ishte protagonist në sfidën e humbur me Spanjën 2-1. Sulmuesi hyri në pjesën e dytë të lojës dhe shënoi golin e barazimit provizor në minutën e 85.

uzuni1

Kjo bëri që 26 vjeçari të hynte në historinë e Kombëtares pasi u bë lojtari i tretë që i shënonte Spanjës pas Shkëlqim Muçës dhe Sokol Kushtës. Megjithatë kjo nuk ishte e vetmja arritje e tij.

Uzuni aktivizohet me Granadën në La liga dhe ai u bë i pari futbollist në historinë e këtij klubi që shënon kundër Spanjës. Një shenjë shumë e mirë që sulmuesi ka gjetur qetësinë e nevojshme dhe se mund të rikthehet protagonist në Kombëtare përsëri.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.