Joe Biden fiton zgjedhjet paraprake në Karolinën e Jugut, Presidenti mesazh “thumbues”: Do ta mposht sërish Trump!

joe biden fiton zgjedhjet paraprake ne karolinen e jugut presidenti mesazh thumbues do ta mposht serish trump
joe biden fiton zgjedhjet paraprake ne karolinen e jugut presidenti mesazh thumbues do ta mposht serish trump

Joe Biden ka fituar zgjedhjet paraprake demokrate në Karolinën e Jugut. Sipas “Nbc News”, Biden ka marrë 97.4% të votave, me 6% të votave të numëruara deri tani. Fitorja e presidentit ishte pritur gjerësisht nga sondazhet, të cilat konfirmuan një avantazh dërrmues ndaj kongresmenit Dean Phillips, nga Minesota, dhe shkrimtares Marianne Williamson.

Në rrezik në Karolinën e Jugut janë 55 delegatë nga 2000 që nevojiten për të fituar nominimin presidencial demokrat në nëntor.

“Karolina e Jugut ka folur, unë do ta mposht Trump përsëri”, tha Biden.

Testi në Karolinën e Jugut i zgjedhjeve paraprake, i cili jo çuditërisht këtë vit u preferua ndaj New Hampshire si shteti i parë që priti zgjedhjet e demokratëve, i shërbeu gjithashtu fushatës së Biden për të testuar apelin e presidentit mes elektoratit gri.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts