Joe Biden mbërrin në Bruksel për një seri takimesh me liderët botërorë

22:07 23/03/2022

Presidenti amerikan, Joe Biden ka mbërritur në Bruksel për një seri takimesh me liderët botërorë. Biden do të marrë pjesë nesër në samitet kryesore të NATO-s dhe vendeve të G7.

Qëllimi i takimeve është koordinimi i veprimeve të përbashkëta për sigurinë energjetike të Evropës dhe reagimi ndaj agresionit rus.

Shtëpia e Bardhë konfirmoi më herët sot se ai gjithashtu do të takohet me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s për të diskutuar mbështetjen për Ukrainën. Biden pritet gjithashtu të shpallë sanksione shtesë kundër Rusisë. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *