Joe Biden, presidenti më i moshuar amerikan, mbush 81 vjeç

Presidenti amerikan Joe Biden mbushi sot 81 vjeç, ndërsa është një arritje e rëndësishme për presidentin më të vjetër në historinë e SHBA-së,

Ai dhe zonja e parë Jill Biden po planifikojnë një sërë ngjarjesh festash gjatë gjithë ditës ndërsa kombi vazhdon të mbaj zi për humbjen e ish-zonjës së parë Rosalynn Carter.

E hëna para Ditës së Falënderimeve është një ditë plot tradita në 1600 Pennsylvania Avenue.

Pasdite, zonja e parë, 72 vjeç, do të mirëpresë pemën zyrtare të Krishtlindjes në Shtëpinë e Bardhë së bashku me familjet ushtarake. Duke filluar nga kjo javë të dielën, Bidens organizuan një darkë “shoqërie” me anëtarët e shërbimit në Stacionin Detar Norfolk në Virxhinia.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts