Jordania: Po rrëzojmë raketat dhe dronët iranianë

jordania po rrezojme raketat dhe dronet iraniane
jordania po rrezojme raketat dhe dronet iraniane

Disa dronë të nisur nga Irani u kapën në qiellin e Amanit, kryeqytetit të Jordanisë, njoftoi televizioni shtetëror Al Mamlaka.

Gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë mund të dëgjoheshin sirenat e sulmit ajror, shkruan La Repubblica.

Forcat e armatosura jordaneze kanë kapur dronë në hapësirën ajrore të kryeqytetit dhe po përpiqen gjithashtu të përgjojnë raketat e nisura nga Teherani.

Mjete ajrore pa pilot u vunë re dhe u shkatërruan gjithashtu në qiellin e rajonit Gerasa në Jordaninë veriore.

Ndërkohë, disa shpërthime janë dëgjuar në Damask, kryeqyteti i Sirisë. Kjo është ajo që France Press arriti të konstatonte në vend. Mendohet se shpërthimet janë dronët e Iranit që sulmohen nga forcat amerikane dhe britanike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts