Judah: Ballkani në rrezik nëse Trump bëhet president, Grenell mund t’i bëjë Kosovës më shumë probleme se Putini

Gazetari i mirënjohur britanik, Tim Judah, në një intervistë për Gazetën Express ka folur për vorbullën e ngjarjeve të ndodhura në rajon gjatë vitit 2023, sfidat e sigurisë dhe “kërcënimin” që e pret Kosovën në vitet e ardhshme. Judah ka thënë se nuk pret përmbyllje të dialogut Kosovë-Serbi gjatë vitit 2024 dhe ka potencuar se […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts