Jugu i Turqisë i “pushtuar” nga flakët, ndërrojnë jetë 4 persona, autoritetet: Po rrezikohen fshatrat dhe resortet turistike

Prej ditësh vijojnë të jenë aktive, vatrat e zjarrit në Jug të Turqisë.

BBC sjell pamjet e zjarreve masive, që kanë shkrumbuar mijëra ha tokë.

Sipas raportimeve, 4 persona kanë ndërruar jetën, ndërsa janë duke u rrezikuar fshatrat turistikë dhe restoret luksoze në brigjet mesdhetare të Egjeut.

Sipas autoriteteve turke, duhet ende punë për të neutralizuar flakët, pasi dhe prezenca e erës, po e bën më të shpejtë shpërndarjen e flakëve në zonë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.