“Juventusi para 15 vitesh ishte në Serinë B dhe… “, nuk ndalet Anjeli. Deklarata e fundit i habit të gjithëAndrea Anjeli ka nisur një luftë personale me kreun e UEFA-s, Aleksandër Ceferin, pasi ky i fundit ju drejtua me fjalët “gënjeshtar”.

Anjeli logo Juve

Por numri një i Juventusit i ka habitur të gjithë me fjalët e tij, teksa u shpreh se futbolli është i paparashikueshëm dhe se Juvja para 15 vitesh gjendej në Serinë B ndërsa tani është ndër klubet më të mirat në Europë.

“Futbolli është dinamik dhe i paparashikueshëm. Kjo është ajo qe e bën kaq të bukur dhe kaq të suksesshëm këtë sport. Kjo është arsyeja pse ne jemi këtu sot. Ku ishte Mançester Junajtid para mbërritjes të Sër Aleks Ferguson? A e mbani mend atë? Dhe ku ishte Juventusi 15 vjet me pare? Mendoj se shume e dine që ndodhej ne Serine B”, e mbylli fjalën e tij Anjeli.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *