Ka aq shumë sa për të vendosur këmbët! Mesi poston foton epike me “Topin e Artë”

Lionel Mesi fitoi “Topin e Artë” për herë të shtatë në karrierë. Argjentinasi mundi Robert Levandovskin në garën për këtë çmim. Tani lojtari po e shijon këtë moment në mënyrën më të mirë të mundshme.

m2

Një foto e Mesit ka bërë bujë në të gjithë mediat. Në të duket ai dhe pjesa e tjetër e familjes në një divan, sëbashku me 7 Topat e Artë. E veçanta qëndron se njëri prej djemve të 34 vjeçarit ka mbështetur këmbën mbi një prej tyre, sikur të ishte diçka mëse normale.

Fitimi i këtij trofeu për Mesin tanimë është diçka normale. “Pleshti” vazhdon të shkruajë emrin e tij me gërma të arta në historinë e futbollit.

m1

m3

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.