“Ka filluar konkurrenca mes Brojës dhe Manajt”, Duro analizon duelin me Spanjën: Çdo gjë varet nga ne, duhet të luajmë si…

ka filluar konkurrenca mes brojes dhe manajt duro analizon duelin me spanjen cdo gje varet nga ne duhet te luajme si

Trajneri i njohur, Shpëtim Duro, ka analizuar mundësitë që ka Shqipëria për të siguruar një rezultat ndaj Spanjës. 

duro

Duke folur në studion e “EURO 24”, në “News 24”, ai theksoi se e rëndësishme ishte që ekipi të shprehej në të njëjtën mënyrë si ndaj Kroacisë e të mos kishte qasjen si në ndeshjen kundër Italisë.

“Sa i takon lodhjes, dihet që janë të freskët, pasi disa nuk kanë luajtur. Lojtarët e Spanjës do luajnë që të justifikojnë veten e tyre.

Broja, Manaj, çfarë themi ne, ka filluar konkurrenca aty. Gjithçka varet nga ne, nga mënyra sesi do reagojmë ne. Nuk duhet të luajmë si në pjesën e parë me Italinë. Duhet të luajmë si në pjesën e parë me Kroacinë.

Kualifikimi me 2 pikë? Do të jetë e vështirë. Le të luajmë në nivelin si ndaj Kroacisë”, tha Duro.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts