Ka propozuar Vangjel Tavon në krye të bashkisë Himarë? Ja si përgjigjet Edi Rama

ka propozuar vangjel tavon ne krye te bashkise himare ja si pergjigjet edi rama
ka propozuar vangjel tavon ne krye te bashkise himare ja si pergjigjet edi rama

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës me gazetarët u pyet për fatin e Bashkisë Himarë.

[embedded content]

Ai u përgjigj se “Vendimi i gjykatës së posaçme ishte vendim pozitiv, nuk është vendim i formës së prerë, nuk mund të veprojmë ne me një vendim të shkallës së parë. Është vendim i shkalles së parë. Këto që kanë qarkulluar kanë si burim mediat greke, e jo ato shqiptare, apo qeverinë. Kështu që unë nuk komentoj çfarë më vënë mua në gojë apo kurriz ato që më vënë mediat greke. Unë i kam parë mediat shqiptare që i kanë marrë nga ato greke, jo e kundërta. S’është pyetje për mua, pyesni autoritete greke. Unë di që presim vendimin e formës së prerë.”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts