Ka refuzuar tre herë thirrjet e komisionit/ PD: Administratorja e inceneratorit të Tiranës merret me forcë nga policia sot nëse nuk paraqitet
Puna e Komisionit Hetimor për inceneratorët do të vijojë edhe këtë të hënë. Seanca pritet të nisë në orën 10 e 30, ku eshte thirrur per te deshmuar administratorja e Inceneratorit te Tiranes Ariola Kodra.

Arjola Kodra
Arjola Kodra

Kujtojme se Kodra nuk eshte paraqitur ne tre thirrje te komisionit hetimor parlamentar.

Kryetarja Jorida Tabaku paralajmëroi në mbledhjen e shkuar se në bazë të ligjit, parashikohet shoqerim me force nga Policia e Shtetit e personave qe refuzojne deshmine ne Komisionin Hetimor.

Ne oren 13.00 po ashyu jane thirrur te deshmojne:

1. Emiriana Sako – Kryetare e Bashkisë Durrës.

2. Shkëlqim Cani – Ish Ministër i Financave.

3. Belinda Balluku – Ministre e Infrastrukturës dhe Transportit.

4. Armando Subashi – Kryetatr i Bashkisë Fier.

5. Arben Ahmetaj – Zv. Kryeministër dhe ministër i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.