Ka shkëlqyer këtë sezon me fanellën e Ferencvaroshit, Myrto Uzuni nominohet si lojtari më i mirë i vitit


Një sezon fantastik në Hungari për sulmuesin e Kombëtares, Myrto Uzuni, ka bërë të mundur që beratasi të jetë mes të nominuarve për çmimin e lojtarit më të mirë të vitit në Hungari.

Uzuni

Çmim që do të akordohet në bazë të votimit të trajnerëve dhe kapitenëve të skuadrave hungareze. 25-vjeçari e përfundoi këtë sezon në kuotën e 15 golave dhe 6 asisteve, prej tyre 12 në kampionat, dy në kualifikueset e Champions-it dhe 1 në grupe ndaj Juventusit po në Champions.

Këtë fundjavë, sulmuesi festoi shpalljen kampion me Ferencvaroshin në Hungari.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *