Kadri Veseli përfundon vizitën në Kosovë, rikthehet në paraburgim në Hagë

KOSOVA

Ish-kreu i PDK, Kadri Veseli ka përfunduar vizitën 3-ditore në Kosovë për t’i qëndruar afër babait të tij i cili pësoi sulm në tru.

Veselit iu dha leje e përkohshme nga Haga për këtë arsye familjare, tekas i ati trajtohet në spitalin e Mitrovicës.

Tashmë Veseli rikthehet në paraburgimin e Hagës për të vijuar procesin gjyqësor ndërkohë që akuzohet nga Prokuroria Speciale  e Hagës për krime lufte gjatë luftës së Kosovës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.