Kaliforni/ U qëlluan me armë zjarri nga babai i tyre, humbin jetën mamaja dhe 4 fëmijët e mitur, një prej tyre vetëm disa muajsh

Një grua dhe katër fëmijë të mitur u gjetën të vdekur brenda një shtëpie në Lancaster , Kaliforni , ndërsa një burrë që autoritetet besojnë se është babai i fëmijëve, shkoi i vetëm në zyrën e sherifit në Los Angeles County dhe  u arrestua si i dyshuar .

Një vajzë dhe tre djem, të gjithë nën moshën 12 vjeç, ndërsa njëri ishte disa muajsh,  u gjetën të vdekur nga të shtënat me armë zjarri në një shtëpi në orën 10:30 të mëngjesit të së dielës (koha lokale), tha zyra e sherifit.

Policia fillimisht iu përgjigj thirrjes për një situatë “emergjente” në shtëpi, ku gjeti një grua të shtrirë të vdekur. Si ajo ashtu edhe katër fëmijët ishin qëlluar në pjesët e sipërme të trupit të tyre, thanë studiuesit.

Personi i arrestuar si i dyshuar besohet të jetë babai i fëmijëve (sipas rrëfimit të tij), pa u identifikuar ende si autori dhe motivi i tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *