Kaluan festat në atdhe, shqiptarët ikin drejt Greqisë, ja sa emigrantë u larguan nga Kapshtica dhe Qafë-Thana

kaluan festat ne atdhe shqiptaret ikin drejt greqise ja sa emigrante u larguan nga kapshtica dhe qafe thana
kaluan festat ne atdhe shqiptaret ikin drejt greqise ja sa emigrante u larguan nga kapshtica dhe qafe thana

Fluks emigrantësh në pikat e kalimit kufitar me Greqinë. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit në Kapshticë kanë hyrë 2081 shtetas dhe kanë dalë 5069.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se në Qafë-Thanë kanë hyrë 2856 shtetas dhe kanë dalë 2652.

Ashtu si për çdo vit, pasi kaluan Krishtlindjen dhe Vitin e Ri në atdhe, emigrantët shqiptarë po kthehen në Greqi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts