“Kam 600 gjyqe me këta”/ Salianji nuk ndalet: Do denoncoj çdo aferë të njerëzve të qeverisë

kam 600 gjyqe me keta salianji nuk ndalet do denoncoj cdo afere te njerezve te qeverise
kam 600 gjyqe me keta salianji nuk ndalet do denoncoj cdo afere te njerezve te qeverise

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News24 është shprehur se nuk do të ndalojë denoncimet e tij në institucionet e drejtësisë.

Salianji deklaroi se do të denoncojë çdo aferë të njerëzve të qeverisë në gjykata, teksa përmendi se ka zhvilluar thuajse 600 gjyqe me ish-zyrtarë të lartë.

[embedded content]

Mes tyre ai përmendi ish-kryebashkiakun e Bulqizës dhe atë të Durrësit, ndërsa theksoi se do të përballet kudo me ta dhe do të bëjë gjithçka që është e mundur për të realizuar misionin e ngarkuar nga qytetarët.

“Jam në një çështje penale se kam denoncuar paligjshmëritë. Me kryebashkiakët e arrestuar sot kam pasur gjyqe. Me ish-kryebashkiakun e Bulqizës, ai denoncohej na të tjera, kam pasur gjyq, me ish-kryebashkiakun e Durrësit. Kam pasur 600 gjyqe thuajse dhe i kam fituar me logjikën që kanë menduar se do më mbyllin gojën po të më çojnë te këta. Do përballem kudo me këta dhe do bëj gjithçka që është e mundur që këtë mision të ngarkuar nga qytetarët ta kryej”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts