“Kam qëlluar djalin tim”, histori si nëpër filma, babai vret të birin dhe të dashurën e tij pas mbrëmjes familjare

Një rrëfim i një çifti i cili dukej se kishin gjetur lumturinë ngjan me skenarët më të tmerrshëm të filmave.
Bëhet fjalë për një ngjarjes së ndodhur në Australi, ku viktimat ishin pikërisht çifti, ndërsa vrasësi babai i djalit.
Por cila është historia?
Sipas mediave të huaja, ata ishin një çift i përshkruar nga të dashurit e tyre si shokë shpirti që do të bënin një ndryshim të vërtetë në botë.
Të gjithë menduan se Lukasz Klosowski dhe e dashura Chelsea Ireland, të dy 19, ishin perfekt së bashku.

Ata kishin qenë miqtë më të mirë para se gjërat të lulëzonin në romancë dhe pas lidhjes për disa vjet, të dy po shijonin vitin e tyre të parë në universitet.
Lukasz, i njohur për ngrohtësinë dhe humorin e tij, ishte duke studiuar gazetari në Universitetin e Australisë Jugore dhe duke punuar me kohë të pjesshme në KFC.
E Chelsea po bënte një diplomë inxhinierie mekanike në Universitetin Adelaide dhe po punonte në një furrë buke.
Chelsea ishte i apasionuar pas çështjeve mjedisore dhe ishte vullnetare në një organizatë bamirësie për fëmijë të pambrojtur.
Ajo u nxit për të ndihmuar të tjerët dhe me Lukasz në krah të saj, ata bënë një ekip vërtet të frikshëm.
Ata gjithashtu donin të udhëtonin së bashku dhe shkuan në shumë aventura, duke përfshirë udhëtime për të eksploruar trashëgiminë polake të Lukasz.
Ndërsa Chelsea jetonte me prindërit e saj, prindërit e Lukasz ishin ndarë dhe ai jetonte me nënën e tij, Magda Pearce. Për një kohë, ai ishte larguar nga babai i tij, Pawel Klosowski.
Por pasi Klosowski u martua me gruan e dytë Monica, ai u lidh përsëri me djalin e tij, edhe pse marrëdhëniet e tyre ishin të acaruara.
Klosowski ishte një konsumues i rëndë i alkoolit dhe në të kaluarën ai e kishte quajtur djalin e tij “kokëfortë” sepse thjesht donte të bënte rrugën e tij në jetë.
Më 22 gusht 2020, Klosowski ftoi Lukasz për një Barbecue familjare në shtëpinë e tij rurale në Mount McIntyre, katër orë në jug-lindje të Adelaide.
Chelsea nuk donte të shkonte për shkak të tensioneve, por ajo donte të mbështeste Lukasz kështu që u bashkua me të.
Çifti arriti dhe u bashkua me Klosowski, gruan e tij dhe tre fëmijët e vegjël. Por nuk vonoi shumë dhe shpërtheu një debat.
Klosowski kishte pirë shumë birrë dhe ishte i dehur.
Në një moment, Chelsea u dërgoi miqve një mesazh ku thoshte se mbrëmja ishte prishur dhe se Lukasz po qante.
Klosowski dhe Lukasz kishin debatuar në lidhje me synimin e Lukasz për t’u larguar nga nëna e tij.

Për disa arsye, Klosowski e pa këtë si mosrespekt. I mërzitur dhe i tronditur, Lukasz qau dhe Klosowski e keqtrajtoi djalin e tij. Ishte natë vonë dhe atmosfera u kthye në armiqësi.
Klosowski kërkoi që djali dhe e dashura të largoheshin – por më pas ai mori armën. Lukasz vrapoi në një dhomë gjumi, ku babai i tij e qëlloi atë dy herë në gjoks.
E tmerruar, Chelsea iku në një banjë me celularin e saj dhe mbylli derën.
Ajo thirri policinë dhe iu lut që të vinin, pasi Klosowski ishte i zemëruar dhe i dehur dhe ishte e sigurt se i dashuri i saj ishte në rrezik të tmerrshëm.
Jashtë banjës, Klosowski i çmendur rimbushi armën dhe hapi zjarr nga dera. Gjuajtja e tij e dytë u dërgua nga një distancë e afërt në gjoksin e Chelsea dhe adoleshentja mbeti e shtrirë e gjakosur në vaskë.
Inati i Klosowski-t tmerroi edhe fëmijët e vegjël, të cilët ikën te një kthinë në pjesën e prapme të pronës.
Pas të shtënave, ai i tha gruas së tij, “Unë mendoj se kam qëlluar djalin tim. A mund të shkoni dhe të shikoni?”.
Kur arriti policia, Klosowski ishte ulur me armën në prehër.

Mjekët gjetën Lukasz me fytyrë poshtë në një shtrat. Chelsea ishte në banjë me telefonin që kishte përdorur me dëshpërim për të thirrur ndihmë. Të dy u shpallën të vdekur në orën 12.40 pas mesnatës.

Dhe në nëntor, Klosowski u deklarua fajtor për vrasje të dyfishtë.
Për shkak se ai e pranoi fajin e tij herët, ai kishte të drejtën e një ulje deri në 40% në periudhën e tij të burgimit.
Në prill të këtij viti, Klosowski u përball me dënim.

Ndërsa 46-vjeçari bëri një deklaratë të shkurtër në gjykatë, familjet e të dy viktimave treguan solidaritetin e tyre dhe u larguan nga salla e gjyqit, kështu që ata nuk kishin pse ta dëgjonin atë.

Klosowski tha se ai kishte menduar për atë që kishte bërë çdo ditë dhe vazhdonte të kërkonte falje.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.