“Kam vizituar 6 herë Emiratet, s’kam parë një polic”, Rama: Ja ku synoj të jetë Shqipëria pas 5 vitesh

kam vizituar 6 here emiratet skam pare nje polic rama ja ku synoj te jete shqiperia pas 5 vitesh
kam vizituar 6 here emiratet skam pare nje polic rama ja ku synoj te jete shqiperia pas 5 vitesh

Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me Tony Blair, ish-kryeministrin britanik tha se teknologjia jep shumë mundësi.

Ai tha se ndonëse ka vizituar 6 herë Emiratet e Bashkuara, nuk kishte parë kurrë një polic në rrugë.

“Nuk na duhet të shtyjmë malet, por të përballemi me sfidat. Kam vizituar mbi 6 herë emiratet e Bashkuara dhe nuk kam parë akoma një polic, kjo falë teknologjisë. Përveç teknologjisë mund të ulim kriminalitetin. Në skenarin e 5 viteve, Shqipëria do të doja të ishte dhe sillej si një vend i BE-së.”, tha Rama në panelin e Samitit Botëror të Qeverisjes mbi rolin e teknologjisë në adresimin e sfidave aktuale.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts