Kamioni përplaset me makinën e policisë në Spanjë, 6 të vdekur

kamioni perplaset me makinen e policise ne spanje 6 te vdekur
kamioni perplaset me makinen e policise ne spanje 6 te vdekur

Gjashtë persona vdiqën dhe tre të tjerë u plagosën rëndë kur një kamion u përplas me disa automjete në një ndalesë policie në autostradën AP-4 pranë qytetit jugor spanjoll të Seviljes në orët e para të së martës.

Incidenti ndodhi rreth orës 4:30 të mëngjesit me orën lokale (0330 GMT) kur kamioni u përplas me disa automjete, pasi u duk se doli jashtë kontrollit, njoftoi Garda Civile Spanjolle.

Mes të vdekurve ishin dy roje civile dhe katër civilë, makinat e të cilëve po kontrolloheshin. Shoferi i kamionit mbeti i padëmtuar dhe më vonë doli negativ për alkool dhe drogë.

Shkaku i aksidentit po hetohet. Një hipotezë e hershme thotë se shoferi ose ishte i hutuar ose flinte në timon dhe nuk e pa policinë teksa ndalonte, deri në momentin e fundit.

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez ka postuar një mesazh në rrjetet sociale, duke shprehur solidaritet me familjet e atyre që humbën jetën në aksident.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts