Kanada/Mijëra qytetarë që kundërshtojnë vaksinim me detyrim kanë mbushur rrugët e Otava-s

Për të dytën ditë radhazi, kanadezët “Jo Vaksina” (No Vaxes) pushtuan rrugët e Otavës për të demonstruar, kundër kërkesës së vaksinës Covid.

Mijëra simpatizues iu bashkuan protestës së organizuar nga kamionistët: demonstruesit dolën në rrugë të qetë dhe u regjistruan raste sporadike dhune dhe vandalizmi.

Si masë paraprake, kryeministri Justin Trudeau dhe familja e tij janë transferuar në një vend të fshehtë dhe të sigurt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *