Kanadaja me rekomandim të ri, pritet të pezullohet vaksinimi me AstraZeneca për personat mbi 55 vjeç

KANADA

Qeveria në Kanada i është rikthyer çështjes së vaksinës së AstraZeneca duke dalë me një rekomandim të ri.

Mediat e huaja thonë se paneli i imunizimit në qeverinë e Kanadasë pritet të japë rekomandimin për pezullimin e vaksinës AstraZeneca për moshat mbi 55 vjeç.

Më parë Kanadaja dha një rekomandim për të pezulluar vaksinën AstraZeneca për moshat mbi 65 vjeç, por më pas bëri prapakthehu.

Deri më tani Kanadaja ka marrë 500 mijë doza vaksinash ndaj COVID-19 teksa deri në fund të majit prej 1 milion e 500 mijë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.