Kancelari Kurz uron Edi Ramën për fitoren në zgjedhje: Austria pret të forcojë më tej marrëdhëniet tonaKancelari i Austrisë Sebastian Kurz ka uruar kryeministrin Edi Rama pas fitores në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

rama kurz

Urime Edi Ramës për fitoren e zgjedhjeve parlamentare përsëri. Austria pret të forcojë më tej marrëdhëniet tona të forta bilaterale me ju dhe të gjitha forcat politike në Shqipëri, për të luftuar së bashku pandeminë COVID19 dhe për të mbështetur perspektivën e Shqipërisë në BE për t’i mundësuar asaj hyrjen në fazën tjetër të procesit të anëtarësimit”, ka shkruar Kurz

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.