Kancelarja gjermane Angela Merkel viziton Tiranën, zbardhet axhenda që nga ceremonia e pritjes tek konferenca me kryeministrin Edi Rama

angelamerkeledirama

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të vizitojë Tiranën ditën e nesërme ku do të zhvillojë takime me liderët politikë në vend. Kryeministria ka zbardhur axhendën e pritjes së Merkel nga kreu i qeverisë Edi Rama.

Në kuadër të vizitës së saj në Ballkanin Perëndimor në prag të largimit nga qeveria gjermane, Merkel do të nisë turin e saj në orën 10:20 në kryeqytet.

Ajo do të zhvillojë disa takime në Tiranë duke filluar që nga ceremonia e pritjes tek Pallati i Brigadave e deri tek konferenca e përbashkët me kryeministrin Edi Rama.

Agjenda e plotë e Angela Merkel:

Programi i vizitës së Kacelares së Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel

10.20 – Ceremonia e mikpritjes në Pallatin e Brigadave

Sinjali me frekuenca satelitore + Livestream në Facebook dhe Youtube

10.30 – Takim Tête-à-tête mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kancelares Angela Merkel në Pallatin e Brigadave

Plane dhe Foto me link ëetransfere

11.00 – Takim bilateral mes dy delegacioneve në Pallatin e Brigadave

Plane dhe Foto me link ëetransfere

11.50 – Mbërritja e Kryeministrit dhe krerëve të qeverive të Ballkanit në Tirana Business Park.
Sinjali me frekuenca satelitore + Livestream në Facebook dhe Youtube

11.55 – Mbërritja e Kancelares Merkel në Tirana Business Park
Sinjali me frekuenca satelitore + Livestream në Facebook dhe Youtube

12.00 – Foto Familjare me krerët e delegacioneve në Tirana Business Park.
Sinjali me frekuenca satelitore + Livestream në Facebook dhe Youtube

14.35 – Konferencë për shtyp mes Kryeministrit Rama dhe Kancelares Merkel në Tirana Business Park
Sinjali me frekuenca satelitore + Livestream në Facebook dhe Youtube

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *