Kancelarja Merkel: Thellësisht e bindur për Armin Laschet si pasues

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha se është “thellësisht e bindur” nga kandidimi i Armin Laschet, udhëheqës i konservatorëve, për ta pasuar atë si kancelar pas zgjedhjeve të përgjithshme.

“Ka qenë gjithmonë e rëndësishme për të që të vendosë dinjitetin individual dhe të patjetërsueshëm në qendër të gjithçkaje”, theksoi Merkel gjatë një tubimi fushate në Berliin.

“Jam thellësisht e bindur se pikërisht me këtë qëndrim ai do t’u shërbejë gjermanëve si kancelar”, shtoi ajo, ndërsa kandidati i partisë së saj, CDU, po has në vështirësi dhe po humbet vrullin në sondazhe.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *