Kandidat për kryetar të Prishtinës, mediat e Kosovës: Arben Vitia jep sot dorëheqjen nga Ministër i Shëndetësisë

KOSOVA

Mediat e Kosovës paralajmërojnë se sot Arben Vitia jep dorëheqjen nga posti i Ministrit të Shëndetësisë.

Javë më parë ai ka zyrtarizuar kandidaturën për kryetar të Komunës në Prishtinë nën siglën e Lëvizjes Vetëvendosje, por  a vijuar të mbajë postin qeveritar.

Gjithsesi, sot ai do të dalë në konferencë për shtyp dhe me të gjitha gjasat do të japë dorëheqjen për të vijuar me fushatën elektorale dhe me garën që finalizohet me zgjedhjet e 17 tetorit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *