Kandidatura e Bujar Osmanit për President në RMV, Tritan Shehu: Politikan eksperience dhe diplomat i shquar

kandidatura e bujar osmanit per president ne rmv tritan shehu politikan eksperience dhe diplomat i shquar
kandidatura e bujar osmanit per president ne rmv tritan shehu politikan eksperience dhe diplomat i shquar

Deputeti Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me kandidaturën e Bujar Osmanit për president të Maqedonisë së Veriut.

Në një status në rrjetet sociale, ai u shpreh se Osmani është presidenti që i duhet RMV-së, ndërsa vlerësoi figurën e tij si një diplomat i shquar.

Postimi:

Bujar Osmani, Presidenti qe i duhet MV.
Ali Ahmeti me nje arsyetim te elaboruar dhe realist paraqiti kandidaturen e Bujar Osmanit per President te atij shteti.
I uroj sukseset me te mira Bujarit.
Nje politikan me experience, i qete e luftarak ne mbrojtje te vlerave.
Nje “qender graviteti” bashkimi popullor, njerezor e politik njekohesisht.
Gjykoj bashkues jo vetem per shqiptaret aty, qe besoj se do ta mbeshtesin ne unison.
Por bashkues edhe per maqedonasit etj me moderimin, vizionin e gjere e Europian te tij, qe i duhet atij vendi.
Nje diplomat e shquar me vleresime maksimale te gjithe aneshme nderkombetare.
Nje europeist e pro Prendimor tashme i sprovuar.
Urimet me te mira Bujarit, te gjithe miqeve, atij vendi shume te rendesishem per stabilitetin e integrimin e Rajonit tone!
Suksese!

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts