Kandidon për eurodeputet, shqiptarët e Italisë mbështesin Muharrem Salihun: Me rëndësi që zëri i popullit tonë të dëgjohet në PE

kandidon per eurodeputet shqiptaret e italise mbeshtesin muharrem salihun me rendesi qe zeri i popullit tone te degjohet ne peMuharrem Salihu, kandidati i parë shqiptar për deputet në Parlamentin Evropian, vizitoi Padovën dhe Abano Terme për të takuar komunitetin shqiptar dhe për të prezantuar kandidaturën e tij.

muharrem salihu

Në këtë takim të ngrohtë dhe entuziast, Salihu kërkoi mbështetjen e shqiptarëve të Italisë për zgjedhjet evropiane që do të mbahen më 8 dhe 9 qershor.

Gjatë fjalimit të tij, Salihu përsëriti qëndrimin e tij se shqiptarët janë pjesë e pandashme e Evropës dhe se bashkëpunimi është thelbësor. Ai theksoi rëndësinë e një zëri shqiptar në Parlamentin Evropian për të mbrojtur interesat e komunitetit dhe për të shtyrë përpara iniciativat tona.

“Kjo është mundësi e madhe, vështirë e përsëritshme  që ne po e shfrytëzojmë dhe po dalim të barabartë në shtetin ku jetojmë,” tha Salihu.

Takimi u përshkua me diskutime dhe shkëmbime mendimesh, duke reflektuar mbështetjen e madhe dhe besimin e plotë që komuniteti shqiptar ka për Salihun.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts