Kanosi dhe tentoi të dhunonte gjyqtaren pas vendimit për pronën, gjykata e Fierit lë në burg 63-vjeçarin

kanosi dhe tentoi te dhunonte gjyqtaren pas vendimit per pronen gjykata e fierit le ne burg 63 vjecarin
kanosi dhe tentoi te dhunonte gjyqtaren pas vendimit per pronen gjykata e fierit le ne burg 63 vjecarin

“Arrest me burg” ka vendosur Gjykata e Shkallës së parë të rrethit gjyqësor Fier, për shtetasin Jorgji Kore, për veprën penale “Kundërshtimi dhe goditja e gjyqtarit”.

Gazetarja Marsela Topi raporton për BalkanWeb se 63-vjecari, banues në Sarandë, u ndalua pas kundërshtimit të vendimit gjatë një seance gjyqësore për çështje pronësie ku tentoi të godiste gjykatësen me pretendimin se vendimi i saj ishte i padrejtë dhe se prona për të cilën po zhvillohej seanca gjyqësore i përkiste atij.

Trupi gjykues pas shqyrtimit të çështjes vendosi masën e sigurimit “arrest me burg” për personin nën hetim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts