Kaos me klubin e Serisë A, përjashtim nga kampionati nëse nuk…

Seria A ka shanse reale që të humbë një skuadër nga data 1 janar dhe ta mbyllë këtë kampionat me 19 ekipe. Nëse dje Salernitana nuk u paraqit në fushë ndaj Udinezes si rrjedhojë e COVID dhe rrezikon humbjen 3-0 në tavolinë, për klubin nga Salerno paralajmërimi më i fortë ka ardhur nga Federata Italiane e Futbollit.

SALERNITANA

Duke qenë se ky ekip ishte në pronësi të presidentit të Lacios, Klaudio Lotito dhe ky i fundit pasi ka hequr dorë nga pronësia, për skuadrën nuk po gjendet ende një blerës.

Gabriele Gravina, numri një i Federatës italiane, dje e ka thënë troç: “Salernitanën nuk mund ta mbajmë më ne nën mbikëqyrje, prandaj nëse nuk vjen një blerës deri më 31 dhjetor, skuadra do të përjashtohet nga Seria A”.

Nëse kjo ndodh, çdo ekip që ka marrë pikë ndaj Salernitanës në fazën e parë do të shohë që t’i ulen ato. Dhe mbi të gjitha, çdo javë do të ketë një nga 19 skuadrat e mbetura në garë që të bëjë pushim deri në fund të kalendarit në maj.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com