Kaos në aeroportin e Kabulit/ Turma e njerëzve kërkon të evakuohet, por shtypin njëri-tjetrin, 7 të vdekur

Kaos në aeroportin e Kabulit. Turma me mijëra njerëz që është dyndur drejt aeroportit duke shtyrë njëri-tjetrin, ka shkaktuar vdekjen e 7 personave.

Kjo u raportua nga Ministria Britanike e Mbrojtjes. Bëhet fjalë për 7 civilë afganë, të cilët kanë humbur jetën jashtë ambienteve të aeroportit.

Ndërkohë, Shtetet e Bashkuara theksuan rrezikun e kërcënimeve të sigurisë në aeroport, ndërsa BE pranoi se është “e pamundur” të evakuohen të gjithë ata që ikin nga talebanët.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.