Kaos tek Bajerni, rrezikohet ndeshja e kampionatit ndaj Ausburgut
Josip Stanisiç dhe dy punonjĂ«s tĂ« tjerĂ« tĂ« klu bit bavarez janĂ« infektuar me COVID. KĂ«tĂ« e bĂ«ri tĂ« ditur klubi me anĂ« tĂ« njĂ« deklarate zyrtare. “Josip Stanisiç, edhe pse plotĂ«sisht i vaksinuar, Ă«shtĂ« infektuar dhe tani ndodhet i izoluar nĂ« shtĂ«pinĂ« e tij.

nagelsman

Gjendja e tij shĂ«ndetĂ«sore Ă«shtĂ« e mirĂ«â€, shkruhet nĂ« faqen zyrtar tĂ« kampionĂ«ve tĂ« GjermanisĂ«. “Bild” dhe “Sky” raportuan nga qendra stĂ«rvitore e kampionĂ«ve se edhe dy punonjĂ«s janĂ« infektuar ndonĂ«se klubi nuk i ka pĂ«rmendur nĂ« deklaratĂ«.

Duket se klubi bavarez është bërë një vatër e rrezikshme COVID-i duke vënë në diskutim ndeshjen e radhës në kampionët, gjithmonë nëse pas këtyre infektimeve nuk do të ketë raste të tjera. Nuk pritet të ketë pasoja për Joshua Kimishin dhe lojtarët e tjerë që ende nuk janë vaksinuar, pasi këta të fundit nuk kanë pasur kontakt me personat e infektuar dje.

KujtojmĂ« se para njĂ« jave ishte Zyle ai qĂ« rezultoi pozitiv dhe u detyrua tĂ« kthehej nĂ« shtĂ«pi nga grumbullimi i kombĂ«tares. BashkĂ« me tĂ« ishin edhe Kimish, Gnabri, Musiala dhe Çupo-Moting tĂ« cilĂ«t u detyruan tĂ« hynin nĂ« karantinĂ«.

Dita e sotme do tĂ« jetĂ« ditĂ« testi pĂ«r tĂ« gjithĂ« punonjĂ«sit nĂ« qendrĂ«n stĂ«rvitore pĂ«r tĂ« parĂ« nĂ«se situata Ă«shtĂ« mĂ« e rĂ«ndĂ« nga se ç’duket. StĂ«rvitja e ditĂ«s sĂ« djeshme Ă«shtĂ« ndĂ«rprerĂ« dhe titullarĂ«t nuk janĂ« lejuar tĂ« qĂ«ndrojnĂ« nĂ« hotelin e klubit.

NAGELSMAN I SHQETËSUAR – Ky Ă«shtĂ« njĂ« nga momentet mĂ« tĂ« kĂ«qija pĂ«r njĂ« trajner i cili Ă«shtĂ« duke punuar me forca tĂ« pakta pĂ«r ndeshjen e radhĂ«s duke mos ditur se kush mund tĂ« jetĂ« i infektuari i radhĂ«s.

Ishte vetĂ« Nagelsman ai qĂ« u infektua i pari duke u hapur rrugĂ« edhe lojtarĂ«ve tĂ« tjerĂ« pavarĂ«sisht se trajneri kishte pak mundĂ«si pĂ«r tĂ« shpĂ«rndarĂ« virusin i cili duket se ka rĂ«nduar situatĂ«n jo vetĂ«m nĂ« klubin e Bajernit, por nĂ« tĂ« gjithĂ« rajonin e BavarisĂ«, i cili mund t’i rikthehet karantinĂ«s nĂ«se situata nuk do tĂ« pĂ«rmirĂ«sohet nĂ« ditĂ«t nĂ« vazhdim.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.