Kaosi “mbërthen” sërish Ligue 1/ Tymuese dhe fishekzjarrë në fushë, tifozët vëndas protestojnë ndaj skuadrës së tyre (VIDEO)
Sërish kaos në stadiumet e Ligue 1. Pas disa ndeshjeve në elitën e kampionatit francez, tani radha i kalon takimit mes Sont Etio dhe Onzhe.

saint_etienne_tifosi_gpo

Tifozët vendas të Sont Etio kanë protestuar kundër skuadrës së tyre duke hedhur tymuese dhe fishekzjarrë në fushën e blertë duke shtyrë për pak minuta fillimin e ndeshjes.

Kjo protestë ka ndodhur për shkak se ekipi i Sont Etio ka pasur paraqitje të dobëta në këtë fillim kampionati teksa ndodhet e fundit në klasifikim me katër pikë në total në 10 javët e para.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.