Kapelo habit me deklaratën: Vijareali favorit, Alegri gaboi që u kthye te Juventusi

Ish-trajneri, Fabio Kapelo, ka dhënë një intervistë të gjatë për “Gazzetta dello Sport”, duke prekur shumë tema, mes të cilave dhe sfidën në Ligën e Kampioneve mes Juventusit dhe Vijarealit. Kapelo ka çuditur të gjithë, duke deklaruar se sheh favorite skuadrën spanjolle.

kapelo

“Do të jetë një ndeshje e vështirë. Vijareali është përmirësuar ndjeshëm dhe kanë një trajner të shkëlqyer si Unai Emeri. 

Personalisht shoh favoritë spanjollët”, tha ai. Don Fabio ka kritikuar dhe trajnerin e Juves, Maks Alegri, për vendimin e tij për t’u kthyer te bardhezinjtë.

“Rikthimi i Alegrit te Juventusi ishte një gabim. Këtë ia kam thënë dhe vetë Alegrit. Kishte një ofertë nga Reali, duhej të shkonte atje”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.