Kapet në një plantacion droge dhe tentoi të arratisej, arrestohet i riu shqiptar në Spanjë

kapet ne nje plantacion droge dhe tentoi te arratisej arrestohet i riu shqiptar ne spanje
kapet ne nje plantacion droge dhe tentoi te arratisej arrestohet i riu shqiptar ne spanje

Një 29-vjeçar shqiptar është arrestuar në Spanjë, pasi është kapur në një plantacion marijuanë në Katalonja.

Mediat spanjolle shkruajnë se gjatë operacionit policor për ndalimin e kultivimit të lëndëve narkotike, i riu shqiptar tentoi të arratisej. Sakaq mësohet se ka pasur dhe armë me vete. Ai akuzohet për armëmbajtje pa leje dhe kultivim të lëndëve narkotike.

Aktualisht ndodhet në burgun e qytetit, ku pritet të merret vendimi nga drejtësia spanjolle.

Së bashku me shqiptarin është arrestuar dhe një shtetas i huaj, i cili punonte në plantacionin e marijuanës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts