Kapet në një plantacion droge në Spanjë, arrestohet 38-vjeçari shqiptar, sekuestrohen 8000 bimë marijuanë

Një 38-vjeçar shqiptar është arrestuar sot në Granada të Spanjës, pasi është kapur në një plantacion droge. Gjatë kontrollit fizik, policia gjeti dhe sekuestroi 8000 bimë marijuanë.

Autoritetet spanjolle ishin në dijeni të aktivitetit kriminal në zonë dhe gjatë shkuarjes drejt vendndodhjes, efektivët nuhatën erën e marijuanës. Kjo çoi në kontrollin fizik.

Mediat e huaja shkruajnë se 38-vjeçari ka qenë një nga përgjegjësit e plantacionit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts