Kapet sasi rekord kokaine në Porto Riko, ngarkesa me vlerë 72 milionë USD po transportohej me nëndetëse

Policia në Porto Riko kapi 2500 kg kokainë në një nëndetëse të prodhuar në Kolumbi në fillim të këtij muaji.

Nëndetësja u nis nga Kolumbia dhe u drejtua për në Porto Riko për të dorëzuar një ngarkesë me vlerë 72 milionë dollarë, por u pikas nga Garda Bregdetare e Shteteve të Bashkuara të Bashkuara.

Mjeti lundrues afërsisht 52 metra i gjatë dhe 8 metra i gjerë, kishte një ndarje prej 25 metrash ku ishin fshehur pakot e mëdha të kokainës.

Autoritetet deri më tani kanë akuzuar 82 persona të lidhur me ngarkesën.

 640 0 608b9b39b2faa
640 0 608b9b39b2faa

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.