KAS merr në shqyrtim ankesën ndaj deputetes së zgjedhur të PS-së, Qëndresa Qytetare: Zhvilloi takim elektoral në një shkollë të mesme
gerta-duraku

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve pranë KQZ-së, ka pranuar që të kalojë për shqyrtim një ankesë ndaj deputetes së zgjedhur të PS-së n qarkun e Kukësit, Gerta Durakut.

Qëndresa Qytetare ka depozituar më parë një ankesë lidhur me Durakun me pretendimin se ka përdorur asetet publike në funksion të fushatës zgjedhore, duke shkelur kodin.

Më konkretisht, bëhet fjalë për një takim elektoral të datës 17 mars 2021 ku Qëndresa Qytetare pretendon se është zhvilluar në shkollën e mesme “Shermi” në Kukës.

Ankesa ndaj deputetes të zgjedhur të PS-së do të merret në shqyrtim ditën e mërkurë (14 korrik) në orën 11:00.

gertaduraku (2) gertaduraku (1)

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *