KATAR 2022/ Haland ndihmon Norvegjinë të shkojë në krye, De Biazit i shpëton “mrekullia” nga duart (VIDEO)

Norvegjia ka bërë detyrën duke marrë tri pikët ndaj Letonisë në suksesin e sotëm, për t’u ngjitur përkohësisht në kreun e Grupit G të eliminatoreve të Botërorit 2022.

FIFA-World-Cup-2022-Qualifiers-Europe

Një gol i Haland me penallti në pjesën e parë dhe pastaj Eljonusi në të dytën, vulosën suksesin 2-0 ndaj Letonisë dhe solli kapërcimin në renditje të Turqisë e Holandës, të cilët luajnë në darkë.

Ndërkohë, bie në sy se si Azerbajxhani I Xhani De Biazit iu afrua një mrekullie të vogël. Ai po kryesonte deri në minutat e fundit në Irlandë ndaj ekipit vendas. Por një gol i Dafi në minutën e 87 prishi ëndrrën e azerëve dhe vulosi një barazim 1-1 që gjithsesi mund të cilësohet një rezultat i mirë për ekipin që si pretendim për këtë edicion ka vetëm të mundohet të shmangë vendin e fundit në grup.

REZULTATET

GRUPI A

Irlandë-Azerbajxhan 1-1
87′ Dafi / 45′ Makmudov

Serbi-Luksemburg 4-1
22′, 35′ Mitroviç, 82′ (ag) Shano, 90’+7′ Milenkoviç / 77′ Till

grupi a

GRUPI D

Finlandë-Kazakistan 1-0
60’ Pohjanpalo

dddddd

GRUPI G

Letoni-Norvegji 0-2
18′ Haland, 66′ Eljonusi

ggggggg

GRUPI H

Qipro-Rusi 0-2
6’ Erokhin, 55′ Zhemaletdinov

Slloveni-Maltë 1-0
45′ Lovric

hhhhhh

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *