Kategoria e Dytë, Grupi A/ Shkumbini siguron ngjitjen, Mirdita bie në të Tretën. Mësoni verdiktet e javës së fundit


Janë mbyllur 5 sfidat e javës së fundit të Kategorisë së Parë për Grupin B, teksa Luzi dhe Gramshi siguruan nga një fitore me goleadë.

kategoria_e_dyte_nr-470x237-470x237-470x2371-470x237

Luzi mposhti në shtëpi me rezultatin e thellë 5-0 skuadrën e Adës, ndërsa Gramshi mposhti 1-6 në trasnfertë Mirditën.

Bulqiza triumfoi 0-3 në derbi me Klosin, ndërsa Tërbuni mori një fitore minimale 1-0 përballë Ilirisë.

Kështu për sezonin tjetër nga Grupi A, Shkumbini si fituese e kampionatit sezonin tjetër do të luajë në Kategorinë e Parë ndërsa Mirdita si vend i fundit bie nga kategoria.
Kategoria e Dytë, Grupi A

Valbona-Sopoti 2-1 (po luhet) 

Shehu 55′, Neziraj 59’/ Kullafi 22′

Klosi-Bulqiza 0-3

Myrta 34′, Balliu 54′, Merdini 88′

Luzi-Ada 5-0

Doka 21′, Selenica 34′, Ejum 77′, 86′, Doka 81′

Mirdita-Gramshi 1-6

Pergjegja 11’/ Balliu 2′, 73′, 75′, Solomo 15′, 59′, Duda 53′

Tërbuni-Iliria 1-0

Kaloshi 81

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.