Katër lojtarë nga Reali dhe Dortmundi, njihuni me 11-shen më të mirë të këtij edicioni në Champions

kater lojtare nga reali dhe dortmundi njihuni me 11 shen me te mire te ketij edicioni ne champions

Real Madridi arriti të fitojë trofeun e lavdishëm kundër Dortmundit, duke e çuar në 15-të numrin e Championsve për klubin e bardhë. Pas përfundimit të këtij kompeticioni, sot është publikuar edhe 11-shja më e mirë e këtij edicioni.

tgery

Pjesë e formacionit më të mirë janë 4 lojtarë nga Reali, mbrojtësi Rudiger dhe Karvahal të cilët kanë bërë një performancë të jashtëzakonshme. Nuk mund të mungonte as i jashtëzakonshmi Bellingam dhe sulmuesi Vinicius që udhëhoqën skuadrën drejt këtij triumfi.

4 lojtarë janë edhe nga Dortmundi që arritën në finalen që u zhvillua në Uembli. Portieri Kobel realizoi pritje të jashtëzakonshme në finale por edhe në ndeshjet e tjera. Matcen, Humels dhe Sabitcer ishin 3 të tjerët që dhuruan performanca të mira.

Ndërsa 3 pozicionet e tjera u “zunë” nga Vitinja e PSG-së, Foden i Mançester Sitit dhe Kejn i Bajern Mynihut.

Vinicius Zhunior është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit ndërsa Xhud Bellingam lojtari i ri më i mirë i sezonit 2023/24 të Championsit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts